Raimonds Paula 75. jubilejas koncerts

„Pilsētā vētru un dzintara krastā” – tā sauksies koncerts, kas 2011. gada 22. un 23. janvārī notiks Liepājas Olimpiskajā centrā par godu komponista Raimonda Paula 75. dzimšanas dienai. Tas būs vienīgais šāds koncerts, tāpēc jau šodien pasākuma organizatori uzsākuši biļešu iepriekšpārdošanu “Biļešu paradīzes” kasēs.

Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris, „Sērkociņu fabrikas vokāli-instrumentālais ansamblis” (tautā, protams, saukts „CREDO”) un pats jubilārs Raimonds Pauls. Koncertā atskaņos gan Raimonda Paula ciklu “Melnais kliedziens”, gan tās komponista dziesmas, kuras savulaik ieguva popularitāti “CREDO” un arī citu liepājnieku izpildījumā.

Kā jau iepriekš informējis mūziķis Valdis Skujiņš, savulaik mākslinieks Gunārs Krollis izveidoja grafikas, kurās atspoguļoja savu redzējumu par 1945. gadā notikušo kodolbombardēšanu Hirosimas un Nagasaki pilsētās Japānā. Zem grafikām mākslinieks bija pievienojis pa kādai četrrindei. Komponists Raimonds Pauls šīm dzejas rindām sacerēja melodiju, un tādējādi tapa cikls “Melnais kliedziens”, ko “CREDO” 1986. gadā pirmo reizi izpildīja Raimonda Paula 50 gadu jubilejas koncertā.

Kā uzskata Valdis Skujiņš, Raimonda Paula jubilejas koncertā atskaņot tieši ciklu „Melnais kliedziens” pamato tas, ka emocionāli un informatīvi, šīs cikls nav zaudējis savu aktualitāti. Ir nomainījušās paaudzes, kas par šiem traģiskajiem notikumiem maz nezina, tomēr tie ietekmējuši cilvēces vēsturi. Turklāt Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā šis cikls iegūs jaunu skanējumu, kas būs kā patīkams pārsteigums tiem, kas „Melno kliedzienu” atceras no 1986. gada.


Jaunumi